Rejestracja telefoniczna: Ikonka telefonu 504 014 880 (w godzinach od 10:00 do 20:00)

« Wróć

Nasza oferta

 

Nasz sprzęt:
Unity (fotele) stomatologiczne firmy Stern Weber i XO.

Są to nowoczesne urządzenia zapewniające komfort zarówno pacjentowi jak i lekarzowi wykonującemu zabieg.

Mikroskop endodontyczny firmy Kaps

Jest to urządzenie głównie wykorzystywane w trakcie leczenia kanałowego. Umożliwia operatorowi wgląd do wnętrza komory zęba i systemu korzeniowego. Pozwala lokalizować dodatkowe kanały, złamane narzędzia, perforacje, które są niewidoczne „gołym okiem”.

Mikroskop wykorzystujemy również w trakcie niektórych zabiegów chirurgii stomatologicznej – np. resekcji wierchołka korzenia zęba. Umożliwia to doszczętne usunięcie zmian zapalnych jak również precyzyjną aplikację materiału uszczelniającego kanał korzeniowy.

Zestaw piezochirurgiczny Acteon firmy Satelec

Innowacyjne urządzenie wykorzystywane w chirurgii kostnej, przeznaczone do stosowania w zabiegach z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej, implantologii i periodontologii. Piezochirurgia polega na stosowaniu drgań ultradźwiękowych, które zastępują tradycyjne wiertła i piłki kostne. Technika ta umożliwia precyzyjne i bezpieczne cięcie tkanek.

Zastosowanie piezochirurgii ogranicza utratę tkanki kostnej oraz zniszczenie otaczających tkanek miękkich. Umozliwia wybiórcze cięcie, wyłącznie zmineralizowanych tkanek twardych bez niszczenia innych delikatnych struktur anatomicznych (np.: nerwów i naczyń kwionośnych).

Piezoelektryczne techniki chirurgiczne umożliwiają łatwe i bezpieczne przeprowadzenie zabiegów pozyskiwania tkanki kostnej w postaci wiórów i bloczków kostnych, niezbędnych w wielu procedurach augmentacyjnych, poprzedzających zabiegi wszczepiania implantów zębowych.

Znakomite efekty zastosowania piezochirurgii uzyskuje się przy zabiegach rozszczepiania wyrostka zębodołowego, podnoszenia dna zatoki szczękowej i osteodystrakcji. Precyzja tej techniki zabiegowej pozwala uzuskać doskonałe wyniki, a oszczędność tkanek przyspiesza procesy gojenia. Dla pacjenta oznacza to mniejsze obrzęki, mniejszy ból pozabiegowy, większy komfort w trakcie zabiegu.

Radiowizjografia firmy Kodak

Urządzenie pozwalające na wykonywanie zdjęć rentgenowskich i przeniesienie ich w formie cyfrowej na ekran komputera. Radiowizjografia umożliwia szybką i skuteczną diagnostykę, równoczesnie charakteryzując się mniejszą (nawet o 90%) dawką prominiowania w stosunku do tradycyjnych zdjęć wykonywanych na kliszy rentgenowskiej. 

Chirurgiczno-implantologiczna sala zabiegowa

Jest to kompleks pomieszczeń stworzony specjalnie do przeprowadzania jałowych zabiegów chirurgicznych w tym wszczepiania implantów zębowych. Kompleks zawiera:

  1. oddzielną poczekalnię dla pacjentów oczekujących na zabieg,
  2. śluzę, gdzie lekarze i asystentki myją się i ubierają do zabiegu
  3. salę zabiegową spełniającą najwyższe normy sterylności i jałowości.  

Posiadanie takiego zaplecza zabiegowego umożliwia nam wykonywanie zabiegów w warunkach sterylnych. Sala zabiegowa przystosowana jest również do wykonywania zabiegów w znieczuleniu ogólnym.

Galeria